بازگشت

اخبار

درخواست رئیس ستاد فرهنگی «خانواده و جمعیت» از فعالان همسان گزینی

حجت الاسلام «رضاعزت زمانی» -رئیس ستاد فرهنگی خانواده و جمعیت سازمان تبلیغات اسلامی- در نشست خبری صبح امروز ، ششم شهریور ۱۴۰۱ از شروع به کار سامانه ملی صدور مجوز مراکز همسان گزینی خبرداد و گفت :از امروز کسانی که در این زمینه فعال هستند موظفند به این سامانه مراجعه کرده و به دنبال مجوز قانونی از سازمان و وزارت ورزش و جوانان باشند

همایش آموزشی الزامات راه‌اندازی و مدیریت مهدهای کودک هیئت‌ها، تشکل‌ها و مؤسسات دینی

حجت الاسلام تقدیری،رئیس سازمان  مدارس صدرا وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه تصور می کنیم ایجاد سرگرمی برای کودک تنها وظیفه ما در حسینیه کودک است، گفت: برای کودکان در هیئت برنامه‌ای نداریم.

جلسه هم اندیشی معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات استان البرز با مربیان خانواده

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی البرز گفت: يك قرارگاه خانواده در استان تشكيل وهر يك از مربيان طرح‌هاي پيشنهادي خودرا ارائه کنند؛ همچنین مقرر شد از ظرفيت مربيان در محافل ومجالس سخنراني و مشاوره استفاده شود.

تجلیل از مربیان خانواده در اداره کل تبلیغات استان مرکزی

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با اشاره به اینکه دوره تربیت مربیان خانواده یکی از نیازهای مهم جامعه است افزود: خانواده اولین نهاد اجتماعی است که نقش مهم تربیت را دارد و باید برنامه های آموزشی این نهاد تقویت شود

نشست صمیمی معاون فرهنگی تبلیغی با همکاران اداره کل آموزش های تخصصی سازمان تبلیغات اسلامی

معاون فرهنگی تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی در ایام دهه مبارک فجر با کارمندان اداره کل آموزش  دیدار و جلسه ای صمیمی برگزار کرد.

سبک زندگی اسلامی بسیاری از معضلات جامعه را برطرف می کند

ٰبه گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش؛ افتتاحیه دوره آموزشی «تربیت مربی خانواده»، روز چهارشنبه با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین عزت زمانی معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی و با حضور اساتید و علما فعالان فرهنگی و اجتماعی در مجتمع فرهنگی نور برگزار شد.

الزام گام جدی انقلاب اسلامی در حوزه خانواده

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی گفت: شاخصه های یک خانواده انقلابی تمدن ساز باید تعریف شود و خانواده انقلابی باید نسل نقش آفرین تربیت کند.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان منصوب شد

حجت الاسلام مهدی متقی فر با حکم وزیر ورزش و جوانان به عنوان سرپرست دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان منصوب شد.

برگزاری « دومین دوره تخصصی تربیت مربی خانواده» در اداره کل آموزش سازمان تبلیغات اسلامی

حجت الاسلام محمد متقی، با بیان اینکه بعد از اتمام دوره تربیت مربی خانواده بیش از 200 مربی تخصصی خانواده در کل کشورآماده فعالیت خود میشوند گفت: کاهش آسیب‌های اجتماعی در حوزه «خانواده» نیازمند افزایش آگاهی مردم است و این امر مهم توسط متخصصان باید انجام گیرد.

مهم ترین عامل مخرب بنیان خانواده عدم آشنایی با سبک زندگی اسلامی است

مصاحبه روابط عمومی اداره کل اموزش  با مسئول دوره تربیت مربی خانواده "جناب آقای محمد متقی فر"
وقتی ناهنجاری های مختلف موجود در جامعه را رصد می کنیم، منشاء بیشتر این ناهنجاری ها خانواده است و ما اگر بتوانیم سبک زندگی اسلامی را در خانواده ها نهادینه کنیم، حجم زیادی از آسیب ها و مشکلات اجتماعی کاسته خواهد شد و می توان دشمنان را در جنگ نرم ناامید کرد و شکست داد. با این هدف دوره تربیت مربی خانواده در دستور کار اداره کل آموزش های تخصصی سازمان تبلیغات اسلامی قرارگرفت
 

وقتی هجمه فرهنگی دشمن به سمت خانواده است، تربیت بانوان مبلغ امری ضروری قلمداد میشود

مصاحبه روابط عمومی اداره کل اموزش  با مدیرکل تبلیغ حوزه های علمیه خواهران "سرکار خانم  جلالی"
درحال حاضر در کشور چون مبلغان ما نظام آموزشی ندارند، بصورت جداگانه از نظام آموزشی حوزه که در آن به قصد اجتهاد مشغول آموختن هستند، از هر دری سخنی و از هر کلاس و گروهی مطالب مختلفی را فرا می گیرند و طبیعتا نیاز و تقاضای جامعه نیز می باشد، نمی رسند؛ به همین جهت تصمیم گرفتیم که یک عنوان جامعی را برای نظام آموزشی مبلغانمان انتخاب کنیم، تحت عنوان مدرسه تبلیغ

سازمان تبلیغات اسلامی باید حکمرانی فعالیت‌های فرهنگی را زمامداری کند

حجت‌الاسلام‌والمسلمین متقی فر گفت: سازمان تبلیغات اسلامی به‌عنوان نهاد فرهنگی باید حکمرانی فعالیت‌های فرهنگی را زمامداری و از ظرفیت‌های مرتبط خود استفاده کند.

واکسینه کردن فرزندان دربرابر آسیب اجتماعی مهم ترین روش تربیتی است

مدیر کل آموزش سازمان تبلیغات اسلامی گفت: با تربیت درست و اصولی باید فرزندان خود را در جامعه متضاد امروز در برابر آسیب های اجتماعی واکسینه کنیم و این بهترین روش تربیتی است.

ظرفیت جمهوری اسلامی ایران در دل همه امت است و شیعه و سنی نمی‌شناسد.

مدیرکل آموزش سازمان تبلیغات اسلامی گفت: اگر بخواهیم انقلاب ما جهانی شود، باید مرزبندی های سیاسی که باعث ایجاد کینه و کدورت می شود را کنار گذاشته و تنها نگاه خدایی به کار داشته باشیم.

سفر مدیر کل آموزش سازمان تبلیغات به استان قزوین

مدیر کل آموزش سازمان تبلیغات جهت دیدار و گفتگو با مدیر کل و معاون فرهنگی سازمان تبلیغات به استان قزوین سفر کرد.

برگزاری عملیات " طلیعه ظهور" ویژه دهه مبارک فجر

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی متقی‌فر مدیر کل آموزش برنامه ویژه برنامه دهه مبارک فجر با عنوان : طلیعه ظهور"  را معرفی و تبین کرد
 
حجت‌الاسلام متفی‌فر در تبیین "طلیعه ظهور" گفت: با توجه به وضعیت پیش آمده در کشورمان و محدودیت‌هایی که اتفاق افتاد طبیعتاً لازم بود تا ما یک سری تدابیر را برای برگزاری با شکوه جشن پیروزی انقلاب  که سال‌های قبل به صورت سخنرانی های مختلف و راهپیمایی برگزار می‌شد بیاندیشیم.
 

سفر مدیر کل اموزش به استان اصفهان

مدیر کل آموزش سازمان تبلیغات جهت دیدار و گفتگو با مدیر کل و معاون فرهنگی سازمان تبلیغات به این استان اصفهان سفر کرد.

سفر مدیر کل اموزش به استان همدان

❇️به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، حجت‌الاسلام مهدی متقی‌فر صبح امروز در جمع مبلغان استان با بیان اینکه ماهیت سازمان تبلیغات اسلامی طوری است که نیازمند دستیابی به مرجعیت در عرصه‌های آموزش و تبلیغ است اظهار کرد: با مسوولان اداره تبلیغات اسلامی جلساتی داشتیم تا بتوانیم در حوزه آموزش اقشار تاثیرگذار  برنامه‌‌ریزی جامع داشته باشیم.

 

سفر مدیر کل اموزش به استان لرستان

ه گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش سازمان تبلیغات اسلامی حجت‌الاسلام و المسلمین متقی فر مدیرکل آموزش سازمان تبلیغات اسلامی، برای بازدید از اقدامات عملیات فرهنگی شهید حاج قاسم سلیمانی به استان لرستان سفر کرد .

اولین فراخوان همکاری مردمی با سازمان تبلیغات اسلامی
جلسه تفاهم و همکاری بین مرکز مهارتهای کاربردی حوزه علمیه و اداره کل آموزش سازمان تبلیغات

جلسه تفاهم و همکاری بین مرکز مهارتهای کاربردی حوزه علمیه و اداره کل آموزش سازمان تبلیغات

 

دوره آموزشی نگاه تمدنی به وحدت

برگزاری دوره آموزشی «نگاه تمدنی به وحدت» به مناسبت هفته «وحدت اسلامی»

ارائه آموزش های تبلیغی به 11 هزار مبلغ در فضای مجازی

مدیرکل آموزش سازمان تبلیغات اسلامی گفت: 11 هزار مبلغ و خانواده هایشان در فضای مجازی به صورت آنلاین و آفلاین آموزش های تبلیغی ویژه ایام محرم را فرا گرفتند.

جلسه‌ی ویدئو کنفرانس مدیرکل آموزش با کارشناسان آموزش سراسر کشور

به گزارش روابط عمومی اداره کل اموزش، جلسه‌ی ویدئوکنفرانس کارشناسان آموزش و همیارتبلیغ استان‌ها  با حجت الاسلام و المسلمین متقی فر مدیرکل آموزش، و برخی از مسئولین ذی‌ربط  با هدف تبیین برنامه های آموزشی سال 1399 و رفع ابهامات احتمالی، در محل اداره کل آموزش سازمان تبلیغات اسلامی برگزار گردید.

برنامه های مدیر کل آموزش سازمان تبلیغات در سفر به استان زنجان

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش سازمان تبلیغات اسلامی حجت‌الاسلام و المسلمین متقی فر مدیرکل آموزش سازمان تبلیغات اسلامی، برای نظارت و ارزیابی بر مسئولین شهرستان ها به استان زنجان سفر کرد .
در این سفر پنج روزه که با هدف نظارت و بررسی طرح تحول اجتماعی انجام شده بود،حجت الاسلام متقی زاده  با حجت الاسلام احمدی رئیس سازمان تبلیغات استان دیدار و گفتگو کردند.
مدیر کل آموزش با سرکشی و بازدید از شهرستان های ابهر، خرمدره، قیدار، ماه‌نشان، آببر و ایجرد با مسئولین این شهرستانها دیدار و در جریان چگونگی اجرای طرح تحول اجتماعی در شهرستانهای استان زنجان  قرار گرفت.

جلسه تفاهم و همکاری بین مرکز تحقیقات زن و خانواده و اداره کل آموزش سازمان تبلیغات اسلامی

به گزارش روابط عمومی سامانه اموزشی مبشران وابسته به اداره کل آموزش سازمان تبلیغات جلسه تفاهم و همکاری بین مرکز تحقیقات زن و خانواده و اداره کل آموزش سازمان تبلیغات برگزار شد.
در این جلسه که با موضوع بررسی ظرفیت های همکاری آموزشی و پژوهشی در حوزه زن وخانواده برگزار شد سرکار خانم داورپناه معاون ترویج و همکاری های علمی به نمایندگی از مرکز تحقیقات و حجت الاسلام و المسلمین متقی فر مدیر کل اداره آموزش سازمان تبلیغات به نمایندگی از سازمان حضور داشتند.
حجت الاسلام متقی فر و سرکار خانم داور پناه ضمن بیان نظرات و ارائه راهکارهای مختلف در نحوه تعامل در زمینه تحقیقات زنان گزارشی از اقدامات انجام شده درمدت مسئولیت ارائه دادند
این جلسه که با حضور مسئولین ادارات آموزش و ارتباطات برگزار شد تصمیماتی بر بیشتر شدن و گسترش روابط هر دو سازمان گرفته شد.

برگزاری جلسه تفاهم و همکاری بین گروه روانشناسی موسسه امام خمینی و اداره کل آموزش سازمان تبلیغات

به گزارش روابط عمومی سامانه آموزشی مبشران وابسته اداره کل آموزش سازمان تبلیغات اسلامی جلسه تفاهم و همکاری بین نماینده گروه روانشناسی موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی ره به نمایندگی حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی ابوترابی و مدیر کل اداره آموزش سازمان تبلیغات اسلامی حجت الاسلام و المسلمین مهدی متقی فر برگزار شد.

مهلت ثبت نام در سامانه آموزشی مبشران تمدید شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش سازمان تبلیغات اسلامی،مهلت ثبت نام در سامانه آموزشی مبشران و آزمون بسته اول مقدماتی تا 29 اسفند ماه تمدید شد

دوره حضوری بسته دوم آموزشی مبشران برگزار شد.

مدیر کل آموزش سازمان تبلیغات اسلامی از برگزاری دوره حضوری بسته دوم آموزشی روحانیون مستقر سراسر کشور خبر داد.

آغاز برگزاری دوره غیر حضوری بسته دوم آموزشی مبشران در نیمه اسفندماه
مدیرکل آموزش سازمان تبلیغات اسلامی از آغاز دوره غیر حضوری بسته دوم مرحله مقدماتی دوره آموزشی مبشران در نیمه اسفند ماه برای روحانیون مستقر سراسر کشور خبر داد.
نماینده سازمان تبلیغات در جلسه کار گروه ملی «ترویج ازدواج و کنترل و کاهش طلاق» شورای عالی انقلاب فره
در راستای حکیم نهاد خانواده، کنترل و کاهش طلاق و جلوگیری از آسیب های اجتماعی ناشی از طلاق، کار گروه ملی ترویج ازدواج و کنترل و کاهش طلاق تشکیل شد.
اداره کل آموزش سازمان تبلیغات با اداره کل فرهنگ حقوقی و قضایی قوه قضائیه و معاونت تهذیب حوزه های علمیه رایزنی کرد
رایزنی همکاری مابین اداره کل آموزش سازمان تبلیغات و اداره کل آموزش های الکترونیکی دانشگاه ادیان و مذ
به منظور بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و امکانات در جهت هم‌افزا عمل‌کردن و مشارکت در فعالیت‌ها، جلسه ای جهت همکاری بین سازمان تبلیغات اسلامی و دانشگاه ادیان و مذاهب تشکیل شد.
رایزنی همکاری مابین مدیرکل آموزش و رئیس دارالقران الکریم سازمان تبلیغات اسلامی
به منظور ارتقاء سطح قرآنی روحانیون مستقر سراسر کشور جلسه همکاری بین دارالقران الکریم و اداره کل آموزش سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.
برنامه های مدیرکل آموزش سازمان تبلیغات اسلامی در سفر به قم
حجت‌الاسلام و المسلمین متقی فر مدیرکل آموزش سازمان تبلیغات اسلامی، طی سفری به قم در جلسه آموزش روحانیون استان زنجان شرکت کرده و با معاون تهذیب حوزه های علمیه کشور دیدار کرد.
رایزنی همکاری بین اداره کل آموزش سازمان تبلیفات اسلامی و دانشگاه مجازی المصطفی
به منظور بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و امکانات دانشگاه مجازی المصطفی در جهت ارتقاء زیر ساختی و محتوایی سازمان تبلیغات اسلامی جلسه ای بین این سازمان و دانشگاه المصطفی برگزار شد.
برگزاری دوره آموزش سازمان تبلیغات اسلامی
استان گیلان طی یک روز برنامه آموزشی را با حضور مسئول منطقه و مدیر کل سازمان تبلیغات استان در جمع روحانیون مستقر در مورخه 30 آبان ماه برگزار کرد.
راه اندازی سایت آموزش مجازی سازمان تبلیغات( مبشران)
به حول و قوه الهی با هدف پیشرفت و تکامل مبلغین کل کشور؛ سایت آموزش مجازی با نام مبشران زیر نظر اداره کل آموزش سازمان تبلیغات اسلامی آغاز به کار کرد.
دوره آموزش سازمان تبلیغات اسلامی
دوره آموزش سازمان تبلیغات اسلامی در جمع روحانیون مستقر استان خراسان رضوی در شهر مشهد مقدس با حضور اساتیدی همچون آیت الله باقری کیا برگزار شد.