بازگشت

مشاهده خبر

ارائه آموزش های تبلیغی به 11 هزار مبلغ در فضای مجازی
خلاصه خبر

مدیرکل آموزش سازمان تبلیغات اسلامی گفت: 11 هزار مبلغ و خانواده هایشان در فضای مجازی به صورت آنلاین و آفلاین آموزش های تبلیغی ویژه ایام محرم را فرا گرفتند.

متن خبر

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش سازمان ، حجت الاسلام مهدی متقی فر ظهر امروز در گفت و گو با خبرنگاران  با اشاره به شیوع ویروس کرونا و محدودیت هایی که برای حفظ سلامت مردم بوجود آمده است، اظهار کرد: با توجه به محدودیت های پیش آمده و قرار گرفتن در آستانه ماه محرم لازم بود تدابیری برای برنامه تبلیغ مبلغان اندیشیده شود.

وی از برگزاری دوره های آموزشی مبلغان در دو بخش آنلاین و آفلاین برای 11 هزار نفر از مبلغان و خانواده های آنان خبر داد و افزود: همایش طلایه داران امسال به صورت مجازی و از طریق سامانه آموزش مبشران برای مبلغان و روحانیون مستقر برگزار شد.

مدیرکل آموزش سازمان تبلیغات اسلامی با تاکید براینکه اساتید مطرح سخنوری و تبلیغ آموزش مجازی طلاب را برعهده داشتند، تصریح کرد: حجج اسلام طائب، پناهیان و قمی طی سه روز از بخش مجازی مبشران به طلاب آموزش های تبلیغی را ارائه کردند.

وی همدلی اجتماعی و تبلیغ ویژه محرم را از جمله مباحث آموزشی طلاب و مبلغان ذکر کرد و گفت: دوره های آفلاین فنون سخنرانی که در سازمان تبلیغات اسلامی تهیه شده بود در سامانه مجازی مبشران بازگذاری شد.

حجت الاسلام متقی فر به آموزش برنامه های تبلیغ به صورت مجازی اشاره و بیان کرد: سامانه آموزشی مبشران از دی ماه سال گذشته زیر نظر اداره کل آموزش سازمان تبلیغات آغاز به کار کرده است و از ویژگی های این سامانه می توان به تخصیص پنل شخصی برای مبلغان اشاره کرد و مبلغان از این طریق آموزش های لازم را فرا گرفته و در آزمون پایانی شرکت می کنند.

وی افزود:طلاب و مبلغانی که در دوره آموزشی تبلیغ محرم شرکت و این دوره را با موفقیت به پایان رسانده اند،گواهی پایان دوره اعطا می شود.

مدیرکل آموزش سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه در فواصل مناسبتی دوره های آموزشی برگزار می شود، تصریح کرد:  تمام این دوره ها براساس یک سند تهیه و تولید می شود که از سوی مبلغان مورد استقبال قرار گرفته است.

وی با اشاره به وجه تمایز آموزش ها در دوران پیش و پس از شیوع ویروس کرونا عنوان کرد: پیش از شیوع ویروس کرونا تمامی دوره های آموزشی برای طلاب و مبلغان به صورت حضوری برگزار می شد اما اکنون این دوره ها به صورت مجازی برگزار می شود.

حجت الاسلام متقی فر در ادامه از تهیه بسته آموزشی ویژه دوران شیوع ویروس کرونا برای دوران قرنطینه خانگی خبر داد و گفت: با توجه به اینکه مردم در خانه بودند بسته ای با عنوان زندگی مومنانه تهیه و در اداره کل آموزش تولید و به دست مخاطبین رسانده شد.