فصل بندگی

اگر چنانچه تواصی به صبر و تواصی به حق و بصیرت در جامعه وجود داشته باشد، این جامعه به‌آسانی دستخوش تحرّکات دشمن نخواهد شد؛ امّا اگر چنانچه این جریان تواصی که زنجیره‌ی محافظت مؤمنان است، ‌قطع بشود قطعاً خسارت خواهد رسید: اِنَّ ‌الاِنسانَ‌ لَفی‌ خُسر، اِلَّا الَّذینَ ءامَنوا وَ عَمِلُوا الصّالِحٰتِ‌‌ وَ تَواصَوا بِالحَقِّ ‌وَ تَواصَوا بِالصَّبر؛ اگر این تواصی نباشد، خسارت تحقّق پیدا خواهد کرد.

وبینار ها

بسمه تعالی
ماه رمضان، ماه خدا و ماه حضور در میهمانی الله است. یکی از جلوه ها، تجلیات و برکات این حضور، تقویت صبر و استقامت در برابر تمنیات این جهانی، باور به حقانیت شریعت و امید به رحمت و مغفرت الهی است.
یکی از مهم ترین رسالت های مومنان و مومنات در این فرصت و حضور، تواصی بالحق و تواصی بالصبر است؛ رسالتی که رهبری معظم انقلاب اسلامی از آن با عنوان "زنجیره تواصی"، ضرورت این زمانه تعبیر کرده اند. اهتمام به چنین رسالتی یعنی احساس مسئوولیت مومنان نسبت به یکدیگر با هدف تقویت ایمان به حق و حقیقت، صبر و بردباری و در نتیجه تقویت امیدآفرینی و تزریق روحیه نگاه خوشبینانه به آینده؛ موضوعی که در این زمانه تیره و تار و در هیاهوی پرغوغا و پرسروصدای استکبار در تبلیغ علیه اسلام و ایمان مردم و ترویج فردگرایی و حساسیت زدایی از حس مسئوولیت مومنانه، ضرورتی دوچندان یافته است. اداره کل برنامه ریزی آموزش های تخصصی سازمان تبلیغات اسلامی با هدف تبیین چنین ضرورتی، برنامه هایی را تدارک دیده است که تقدیم می گردد.

قابل توجه همراهان عزیزسامانه مبشران،هرروز به قید قرعه به سه نفر از شرکت کنندگان در وبینار،هدیه ای اهدا خواهد شد. قابل ذکر است بعداز اتمام وبینارها آزمون جامعی از محتوای ارائه شده برگزار خواهد شد و به 3نفر برتر 500 هزارتومان اهداء می گردد

زمان بندی وبینار ها

حجت الاسلام روان بخش
1400/03/10
18:00
حجت الاسلام حاج ابوالقاسمی دولابی
1400/03/11
18:00
حجت الاسلام کاظم زاده
1400/03/12
18:00
استاد محمد طلایی
1400/03/13
18:00
درس اخلاق

مقام معظم رهبری

بزرگترین درس ماه رمضان، خودسازی است. اوّلین و مهم ترین قدمِ خودسازی هم این است که انسان به خود و به اخلاق و رفتار خود با نظر انتقادی نگاه کند. خود را بنده خدا بدانیم؛ در مقابل بقیه بندگان خدا، خود را موظّف به همراهی، احسان، نیکی و رعایت انصاف بدانیم؛ آن‌گاه باران رحمت و فضل خدا بر سر ما خواهد بارید و برکات خود را بر ما نازل خواهد کرد.

در این بخش از فصل بندگی برآنیم که هر روز در محضر علمای اخلاق زانو زده و از محضرشان درس تواصی و امیدواری بیاموزیم.

جلسه ی سی ام - استاد آقاتهرانی

14

رمضان الکریم

مناسبتی وجود ندارد

دعای روز چهاردهم رمضان الکریم

سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه

دریافت فایل

عنوان تصویر

عنوان تصویر

عنوان تصویر

عنوان تصویر

نوا و نما

حفظ دستاوردهای ماه رمضان

امام حسن مجتبی

بهار بندگی ( استاد عالی)

استاد پناهیان

نفحات

کلیپ های انگیزشی

ویدیو موشن احکام ( مطابق با فتوای آیت الله مکارم)

بیان احکام ماه رمضان ( استاد فلاح زاده)

تفسیر کوتاه مقام معظم رهبری

مسابقه کتابخوانی
کتاب صبر،تواصی و اُمید

به نویسندگی : دکتر محمدعلی رضایی اصفهانی

این کتاب مهم و با ارزش در سه فصل به کاوش در عوامل و موانع امید و راهکارهای استقامت ورزی و پیروزی می پردازد ودراین رابطه آیات قرآن،احادیث اهل بیت (علیهم السلام) و سخنان روشنگر امام خمینی و امام خامنه ای را چراغ راه خود قرار می دهد تا رهنمود آینده باشد.

جوایزمسابقه : اهداء کارت هدیه به 14نفر برتر و برگزیده

پویش حرف آورد
حرف‌آورد | خوبه که حرف بزنیم.

آوردگاه بانوان صاحب‌سخن ایران‌زمین

ایران | بهار ۱۴۰۰

www.harfavard.ir

اینستاگرام: @harfavar_iran

تلگرام و ایتا: @harfavard

02532909510