به امید خدا

من... با ناامید شدن بشدّت مخالفم...؛ در مقابل مشکلات اگر بنا بود ناامید بشویم، آن نسلهای قبل از شما اصلاً حرکتشان متوقّف میشد و ما امروز باز در همان دوران طاغوت و انجماد و عقب‌ماندگیِ وابستگی و فساد بودیم. ناامید نباید شد؛ هیچ چیزی برای شمای جوان موجب ناامیدی نباید بشود. این کشور هم همان کشوری است که از یک وضع بشدّت تأسّف‌بار به اینجا رسیده که شمای جوان... میتوانید نخبه بشوید، میتوانید به قول خودتان برچسب نخبگی به خودتان بزنید!... کشور به اینجا رسیده؛ این را قدر بدانید. و ناامیدی سمّ است؛ این را بدانید. هیچ بهانه‌ای مجوّز ناامیدی نمیشود

وبینار ها

بسمه تعالی

ماه رمضان، ماه خدا و ماه حضور در میهمانی الله است. یکی از جلوه ها، تجلیات و برکات این حضور، تقویت صبر و استقامت در برابر تمنیات این جهانی، باور به حقانیت شریعت و امید به رحمت و مغفرت الهی است.

یکی از مهم ترین رسالت های مومنان و مومنات در این فرصت و حضور، ایجاد امید و امید آفرینی در اقشار مختلف ملت ایران است است؛ رسالتی که رهبری معظم انقلاب اسلامی از آن با عنوان "جهاد تبیین و ایجاد امید " ضرورت این زمانه تعبیر کرده اند. اهتمام به چنین رسالتی یعنی احساس مسئوولیت مومنان نسبت به یکدیگر با هدف تقویت ایمان به حق و حقیقت، صبر و بردباری و در نتیجه تقویت امیدآفرینی و تزریق روحیه نگاه خوشبینانه به آینده؛ موضوعی که در این زمانه تیره و تار و در هیاهوی پرغوغا و پرسروصدای استکبار در تبلیغ علیه اسلام و ایمان مردم و ترویج فردگرایی و حساسیت زدایی از حس مسئوولیت مومنانه، ضرورتی دوچندان یافته است.

در اهمیت این موضوع ایشان در بیاناتی میفرمایند:

«از جمله‌ی سخت‌ترین کارهائی که علیه من و شما دارد انجام میگیرد، این است که امید را در ماها بمیرانند. سعی کنید امید را زنده نگه دارید. هرچه میتوانید، شعله‌ی امید را در دل خودتان و در دل مخاطبانتان زنده نگه دارید. با امید است که میشود پیش رفت. امید هم امید بیجا نیست؛ امیدی است که واقعیتها کاملاً ما را به درستی آن نوید میدهد»

اداره کل برنامه ریزی آموزش های تخصصی سازمان تبلیغات اسلامی با هدف تبیین چنین ضرورتی، برنامه هایی را تدارک دیده است که تقدیم می گردد.

زمان بندی وبینار ها

حجت الاسلام صلح میرزایی
1401/02/06
15:30
حجت الاسلام صلح میرزایی
1401/02/07
15:30
حجت الاسلام صلح میرزایی
1401/02/08
15:30
دکتر وحید یامین پور
1401/02/10
15:30
دوره های آموزشی
مسابقه تدبیر در قران با محوریت جهاد تبیین
نوا و نما

حفظ دستاوردهای ماه رمضان

امام حسن مجتبی

بهار بندگی ( استاد عالی)

استاد پناهیان

نفحات

کلیپ های انگیزشی

ویدیو موشن احکام ( مطابق با فتوای آیت الله مکارم)

بیان احکام ماه رمضان ( استاد فلاح زاده)

تفسیر کوتاه مقام معظم رهبری

02532909510